«Я сама!» або «Я сам!» – фраза, з якої починається дорослішання. У віці 2-3-х років дитина усвідомлює, що багато дій може робити сама і починає категорично відмовлятись від будь-якої допомоги. Всі дверцята вона тепер відкриває сама і на кнопочки натискає сама, і речі в пральну машинку складає сама. І, що одягати, знає сама. Так протікає етап сепарації – психологічного відокремлення від мами. Дитина отримує перший досвід незалежності.

На її шляху буде ще багато перешкод і ситуацій, де ця «Я-самість» проходитиме перевірку. І в багатьох випадках людина відчуватиме щастя, коли їй щось вдалося зробити Самій, без порад і допомоги.

Проблеми починаються тоді, коли фраза «Я сама!» починає керувати життям людини і її стосунками. Як друг «Я-Сама!» просто незамінна – допоможе і для себе нічого не проситиме. Як працівник – теж золото: скажи їй слово – вона проект сама створить, сама його виконає, ще й у рекордні терміни завершить.

А от дружина «Я-Сама!» – це вже для сильних духом))). Дружина «Я-Сама!» і гвіздок заб’є, і ремонт зробить, і з магазину непідйомні пакети принесе, і з дітьми позаймається, і всім родичам допоможе, ще й з роботи гроші принесе.

Одне тільки таку жінку турбує – не цінують вдома її Я-самості, на голову сідають, не дякують, не допомагають, рішення самі прийняти не можуть. Все її чекають- знову Самій все робити.

Чоловік м’якотілим робиться – весь час її поради чекає, вирішувати сам не береться, пасивним стає. Не виконує, як годиться, свої 3 життєві місії: захищати, забезпечувати, заявляти права.

Навіщо захищати?- Я-Сама сильна, сама себе відстоює.
Забезпечувати? Я-Сама працює. І часто підкреслює, що конкретні речі вона сама собі купила.

Заявляти права, вихвалятись? – Це можна. Я-Сама часто досягає кар’єрного успіху. От і лишається коханим сильних Я-Самиць ними пишатися. А балувати, ніжити, захищати-ні…

Стівен Кові одного разу сказав, що розвиток щасливої людини пролягає від залежності через Незалежність до Взаємозалежності.

Перефразуючи, скажу, що розвиток щасливої Жінки – це усвідомлена нею дорога від внутрішньої незалежності у судженнях і проявах до взаємозалежності у щасті. У готовності бути поряд з коханим слабшою, щоб підкресли силу чоловіка; у перенаправленні своєї енергії з «зупинення коней і порятунку хат» до прояву закладеної у неї природою ніжності, емоційності, вмінні надихати і бути натхненням.

У тому, щоб в магазині відставати від чоловіка на крок, дати йому можливість кожного разу відчинити тобі двері, у «невмінні» відчинити щось на кухні, у задоволенні від того, що ти Жінка, легка, наповнена і щаслива.

Будь щасливою!

Твій коуч щастя, 
Олена Чорна

{

ЗАПИСАТИСЬ НА КОУЧИНГ

Хочеш, я буду твоїм тренером щастя? Допоможу почути, чого ти насправді хочеш. Підкажу шлях, як туди дійти. Надихну на зміни, замотивую, підтримаю. Я знаю, ти варта найкращого!
Зустрічаємось у Skype або вживу (м. Кропивницький) і за годину ти отримуєш відповіді свої питання, стаєш на шлях бажаних змін, радості, щастя.

}