Як виховати щасливу дитину

А ви говорите своїй дитині ці п’ять фраз, аби вона виросла щасливою, впевненою і своїми проблемами ділилась, в першу чергу, з вами?


"Я тебе люблю"
Якою б «заїждженою» не здавалась ця фраза, діти хочуть її чути. І-ні-вони не розуміють, що ви їх любите лише з того, що ви їх одягаєте-годуєте-возите на гуртки. Дитині потрібно це чути.
Додам, що фразу «Я тебе люблю» слід говорити протягом дня: прокидаючись зранку, годуючи, забираючи зі школи. Нехай дитина переконається, що вона- цінність.
Коли щось йде не так, я додаю "Я тебе люблю, навіть коли ти робиш те, що мені не подобається".

"Ми щасливі, що ти у нас є" 
Ми-то вважаємо, що діти це і так знають. Не знають. Їм дуже потрібно почути від нас слова "Як добре, що ти у нас є. Саме про такого хлопчика / дівчинку ми і мріяли". Повторюючи цю фразу, ви і самі відчуваєте радість. А ваше дитя починає у це вірити, радіє, що він - не випадковість, що він приносить вам радість.

"Ти - найкращий у світі!" 
Але не порівнюйте з іншими! Це знецінює дитину. Можете порівнювати вміння дитини із тим, що вона вміла рік, два тому. Якщо у вас декілька дітей, говоріть ці слова кожному, коли ви з ним наодинці. Це не одягне корону на голову дитини, у них все гаразд з критичним мисленням. Вона стане спокійнішою,більш впевненою, гармонійною, відкритішою до вас, буде прагнути більше.
Коли наші діти виходять у дорослий світ, вони зустрічаються з багатьма людьми, у яких своє уявлення про "добре", і "погано", "правильно-неправильно". І ці люди оцінюють наших дітей фразами "Ти поганий", "У тебе нічого не вийде", "Як ти поводишся?!", "У тебе обидві руки ліві". Навчіть дитину не вірити , якщо хтось скаже, що вона-погана. Вона-хороша. З нею все гаразд. "Я точно знаю, ти -найкращий". Навчіть дитину критично оцінювати судження інших людей.

"Я пишаюсь тим, як ти ..."
Дитина щодня робить купу дій. І щось у неї виходить просто чудово. Похваліть її за це. Скажіть "Ти так чудово сьогодні почистила зубки! Як гарно ти поскладав машинки! Я пишаюсь тим, як ти ввічливо говориш з продавцем".
І тоді, коли дитина задумуватиметься про свої перші цілі, вона не буде себе питати "А раптом, не вийде?" Вона віритиме в себе, знатиме, що їй все вдасться.

"Якщо ти дійсно чогось дуже хочеш, сміливо роби це!"
Нам часто не подобається, що роблять наші діти. Ми можемо їх насварити, сказати "Припини!". Вони не згоджуються, відмовляються, навіть протестують: "Я не хочу! Я не буду!". Ми можемо змусити їх зробити по-своєму один раз, двічі, тричі. І просто відучимо дитину мати свої бажання і захищати себе. Яким дорослим вона стане? Боязким, пасивним, який підкоряється сильнішому? Дозвольте дитині йти за своїми бажаннями там, де це не становить загрози життю. Поважайте її. І вона навчиться поважати себе. Навчиться віри у те, що її думки та інтереси- важливі, буде відстоювати себе.

Ваш коуч, 
Олена Чорна

{

ЗАПИСАТИСЬ НА КОУЧИНГ

Хочеш, я буду твоїм тренером щастя? Допоможу почути, чого ти насправді хочеш. Підкажу шлях, як туди дійти. Надихну на зміни, замотивую, підтримаю. Я знаю, ти варта найкращого!
Зустрічаємось у Skype або вживу (м. Кропивницький) і за годину ти отримуєш відповіді свої питання, стаєш на шлях бажаних змін, радості, щастя.

}